Ансамбълът ни по художествена гимнастика с още два медала в Гуадалахара

11:45, 07 май 18 / Спорт 25 525 Шрифт:

Ансамбълът ни по художествена гимнастика спечели още два медала по време на световната чалъндж купа в Гуадалахара (Испания). След като спечелиха титлата в многобоя, българките в състав Симона Дянкова, Елена Бинева, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс и Стефани Кирякова извоюваха златото във финала на три топки и две въжета и среброто в този с пет обръча, предаде БНР.

Момичетата на Весела Димитрова и Михаела Маевска изиграха страхотно композицията с топки и въжета и получиха оценка от 21.700 точки (13.200 за трудност), като победиха с близо две точки разлика Италия, който остана втори с 19.800 точки. На трето място се класира състава на Азербайджан със 17.350 точки.

За композицията с пет обръча гимнастичките ни допуснаха някои неточности и получиха за изпълнението си оценка от 20.350 точки, от които 12.300 за трудност и се класираха на втора позиция. Шампион стана Италия с 21.500 точки, а на трето място е Беларус със 17.800 точки. Руският ансамбъл допусна грешки и остана четвърти със 17.700 точки.