Локо Русе загуби в Балчик

23:07, 17 май 17 / Спорт 25 441 Шрифт:

Локомотив (Русе) отстъпи с 0:2 при гостуването си новия стар първенец на Североизточната трета лига Черноморец (Балчик). С победата си в срещата от XXXI-ия междинен кръг балчиклии спечелиха правото да играят във Втора лига от следващия сезон.

„Железничарите“ опитаха да се противопоставият на лидера в класирането, макар че основни единици като Мартин Иванов, Динко Станчев и Алеф Караосман отсъстваха от групата за мача.

Още в началните минути на срещата локомотивци можеха да поведат в резултата. Валентин Валентинов обаче не намери по най-добрия начин топката при най-чистото положение за русенци в 20-ата минута на мача.

През първата част играта бе доста твърда, на моменти груба. В края на полувремето домакините от „Черноморец“ успяха да решат изхода от срещата с два гола.

След почивката мачът протече спокойно, без излишно напрежение. При последния съдийски сигнал балчиклии се поздравиха със спечелената титла в тазгодишното първенство на Североизточната трета лига.

„Играхме като равен с равен срещу лидера в групата. Съдията обаче допусна истинска касапница на терена и буквално се подигра с нас. Съдийството бе под всякаква критика, докато не стана 2:0 за „Черноморец“. След като домакините поведоха в резултата, през второто полувреме всичко беше нормално“, коментира след края на срещата техническият директор на Локомотив (Русе) Калоян Георгиев.

В следващия кръг „железничарите“ посрещат отбора на ФК „Суворово“. Срещата ще се играе в неделя, 21 май, от 15:00 часа на стадиона в Червена вода.

Съставът на Локо (Русе) в Балчик: 1. Димитър Лазаров, 13. Мартин Рачев, 8. Огнян Брайнов, 7. Атила Юмер, 4. Ивайло Иванов, 19. Живко Парашкевов /капитан/, 3. Мартин Георгиев. 24. Борислав Караиванов, 17. Мартин Недков, 22. Валентин Валентинов /80′ – 16. Мартин Атанасов/, 9. Радомир Хараланов.