Симеон Симеонов с трето място на писта „Хасково”

16:34, 15 май 17 / Спорт 25 372 Шрифт:

Симеон Симеонов спечели третото място в най-атрактивния клас „Макси” на писта „Хасково”, кръг от Националния шампионат по затворен маршрут. Състезанието се проведе този уикенд, 13-14 май, в родния град на младия пилот от едномарковия шампионат Hyundai Racing Trophy. Това е първо участие за Симеон, в което той управлява автомобил от най-високия пистов клас. Това информриа БГНЕС,

18-годишният пилот стартира развитието си на рали състезател в Hyundai Racing Trophy през 2015 година. От тогава той се обучава благодарение на единствената спортна платформа в България и показва завидни резултати. Тази година доказа, че постоянните тренировки се отплащат, като спечели първи кръг на Hyundai Racing Trophy на рали „Брашов”. С наставленията и обученията на треньорите от Motorsport Academy, Симеонов смело застана на старта на писта „Хасково” в най-високия клас „Макси” и успя да спечели третото място. Пред него се наредиха известните и опитни пилоти в пистовия шампионат – Константин Маршавелов на първо и Пламен Камбуров на второ място. Следващото участие на Симеон Симеонов ще бъде на рали България 19-21 май, където ще се проведе втория кръг на Hyundai Racing Trophy.