Неймар реализира първия си хеттрик за Барса в гостуване

08:01, 15 май 17 / Спорт 25 267 Шрифт:

Нападателят на Барселона Неймар вкара три гола за победата над Лас Палмас с 4:1 в среща от 37-и кръг на Ла Лига. Бразилецът бе изведен на чиста позиция от Луис Суарес и откри резултата в 25-ата минута. Уругваецът стана автор на втория гол в срещата 120 секунди по-късно, като този път Неймар направи отлична асистенция на съотборника си. Това съобщи БГНЕС.

Бразилският ас на Барса се отличи още два пъти в рамките на 4 минути (67`, 71`) и узакони първия си хеттрик с екипа на Барселона в гостуване. През настоящия сезон Неймар има 13 гола и 10 асистенции в 29 мача от първенството. Реал Мадрид пък постигна същия резултат 4:1 срещу Севиля на "Бернабеу". Реал и Барселона имат по 87 точки, но мадридчани са изиграли един мач по-малко.