Гардът на Оклахома Сити Тъндър Ръсел Уестбрук записа нова историческа вечер

09:24, 23 мар 17 / Спорт 25 248 Шрифт:

Ръсел Уестбрук записа поредното си впечатляващо представяне през редовния сезон в Националната баскетболна асоциация. Гардът на Оклахома Сити Тъндър бе с основна роля за домакинския успех на неговия тим със 122:97 над Филаделфия 76-ърс, предаде БГНЕС.

Освен че постигна своя 35-и трипъл-дабъл за сезона след 18 точки 14 асистенции и 11 борби, Уестбрук записа и 100-процентов актив при стрелбата си – 6 от 6 от игра и 6 от 6 от наказателната линия. По този начин той се превърна в първия баскетболист в историята на НБА реализирал трипъл-дабъл без пропуснат изстрел.

Иначе срещата започна много равностойно, като двата тима си размениха водачеството общо 11 пъти в началните минути. Серия от 14:3 за домакините обаче им даде аванс от 7 точки в края на първата част. До края на полувремето Оклахома увеличи преднината си, която на почивката вече бе 13 точки – 63:50.

През второто полувреме „гръмотевиците” нямаха проблем да удържат водачеството в резултата и така записаха 41-ата си победа от началото на кампанията и 16-а поред над този съперник.

Освен Уестбрук, силен мач за домакините изигра и турският център Енес Кантер, който приключи с 24 точки и 11 борби, а 18 пункта добави Виктор Оладипо. За гостите от Филаделфия гардът Ник Стаускас реализира 20 точки.

В друг мач от редовния сезон шампионът Кливланд Кавалиърс загуби като гост със 113:126 от Денвър Нъгетс. По този начин тимът от щата Колорадо нанесе 24-о поражение на Кавс през кампанията.

Най-резултатен за победителите бе Гари Харис с 21 точки, а 20 добави Уил Бъртън. За Кливланд Кайри Ървинг вкара 33 точки, а с 19 завърши Дерън Уилямс.