Хасково е новият шампион в женския баскетбол

19:47, 30 апр 17 / Спорт 25 736 Шрифт:
Автор:

„Хасково 2012“ победи „Монтана 2003“ и е новият шампион на България по баскетбол за жени. Двубоят завърши при резултат 87:81. Само месец след спечелването на Купата за България, момичета на треньорката Елена Станкова надделяха над миналогодишния шампион по баскетбол за жени и в държавното първенство.

В хасковската зала „Дружба“ тази вечер се проведе петата среща между двата тима. Според регламента се играеше за 3 от 5 победи. Преди началото на мача тази вечер двата отбора бяха с равен резултат – 2:2.

Първото полувреме завърши с точка преднина за гостите. След 20 минути игра светлинното табло показваше резултат 41:42 за Монтана. След почивката хасковлийки заиграха на пълни обороти. Отборът на Монтана спря комбинациите си и индивидуалните пробиви, което пък повиши отборният дух на домакините. Хасково игра без капитанката си Радостина Димитрова, която е контузена.

„Показахме, че сме стойностен отбор, който е извън задкулисните игри в българския баскетбол. Казах, че трябва да играем красив и хубав баскетбол“, каза старши треньорът на „Хасково 2012“ Елена Станкова.

Залата бе препълнена до краен предел. Близо 2000 души аплодираха победителките. Автобус с фенове на Монтана пристигна днес, за да подкрепи вече бившите шампионки.